Δευτέρα 10 Νοεμβρίου 2014

Σούπερ Παναργειακός σκόρπισε 3-0 εκτός έδρας την Ελευσίνα

Εξαιρετικός ο Παναργειακός σήμερα το μεσημέρι αφού κέρδισε με τρία γκολ έναν δύσκολο ανταγωνιστή για τον τίτλο, τον Πανελευσιανιακό. Μάλιστα με αυτή τη νίκη η ομάδα του Άργους ανέβηκε ξανά στην πρώτη θέση της βαθμολογίας καθώς η Δόξα Μανωλάδας που βρισκόταν πρώτη, έφερε ισοπαλία 1-1 στη Ζάκυνθο.

Το φιλμ του αγώνα από το a-sports.gr:

16:50 Σχόλιο
Απογοήτευση για τους φιλάθλους του Πανελευσινιακού, οι οποίοι ωστόσο χειροκροτούν τους Αργίτες.
16:48 Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα
Λήξη της αναμέτρησης. Τελικό αποτέλεσμα Πανελευσινιακός - Παναργειακός 0-3.
16:46
Ο Ετόφ με σουτ γράφει το 0-3 για την ομάδα του Άργους. Διαστάσεις θριάμβου για τους φιλοξενούμενους.
16:46 Goal
89': ΓΚΟΛ ο ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ!
16:45 Κίτρινη Κάρτα
88': Κίτρινη κάρτα στον Κατσικά.
16:43
Ο Κοιλιάρας με ένα ξερό σουτ έξω από την περιοχή άφησε άγαλμα τον Τσαλκιτζίδη, για να διπλασιάσει τα τέρματα για την ομάδα του.
16:42 Goal
87': ΓΚΟΛ ο ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ!
16:37
Το φάουλ εκτελέστηκε από τον Μακρίδη, αλλά έδιωξαν οι αμυντικοί του Παναργειακού.
16:35 Κίτρινη Κάρτα
79': Κίτρινη κάρτα στον Καλαγκάνη.
16:35
79': Φάουλ για τον Πανελευσινιακό.
16:25 Αλλαγή
70’: Αλλαγή για τον Πανελευσινιακό. Ο Μεχμέτογλου αντί του Δουκάκη.
16:24 Out
69’: Δυνατό σουτ Παπαπαναγιώτου μέσα από την περιοχή άουτ.
16:22 Κίτρινη Κάρτα
67': Κίτρινη κάρτα στον Κοιλιάρα.
16:21 Αλλαγή
66': Αλλαγή για τον Παναργειακό. Ο Παπαϊωάννου αντί του Λιόση.
16:17
62': Ο Παναργειακός έχει την κατοχή της μπάλας και ψάχνει και για δεύτερο γκολ.
16:12 Σχόλιο
Έχει «παγώσει» το γήπεδο στην Ελευσίνα μετά το γκολ που σημείωσε ο Παναργειακός στην ξαφνική αντεπίθεση.
16:10 Αλλαγή
55': Αλλαγή για τον Πανελευσινιακό. Ο Σκαφτούρος αντί του Μιχελή.
16:08 Αλλαγή
53': Αναγκαστική αλλαγή για τον Πανελευσινιακό. Έξω ο Κουσκουνάς, μέσα ο Κατσικάς.
16:06
51': Προσωρινή διακοπή στο ματς γιατί είναι στο έδαφος ο Κουσκουνάς. Ο παίκτης βγαίνει εκτός αγωνιστικού χώρου.
16:05
Ο Ετόφ, που μπήκε αλλαγή, ύστερα από τραγικό λάθος στην άμυνα του Πανελευσινιακού, με σουτ μέσα από την περιοχή γράφει το 0-1.
16:05 Goal
50': ΓΚΟΛ ο ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ!
16:02 Αλλαγή
46': Αλλαγή για τον Παναργειακό. Βγαίνει ο Μπρέσκα, μπαίνει ο Ετόφ.
16:01 Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα
Έναρξη β' ημιχρόνου.
15:45 Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα
Ο διαιτητής Πέτρος Τσαγκαράκης στέλνει τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια. Ημίχρονο στην Ελευσίνα. Πανελευσινιακός - Παναργειακός 0-0.
15:42 Απόκρουση
43': Φάουλ για τον Πανελευσινιακό, το χτύπησε ο Τσουμάγκας, απέκρουσε ο Κατσαούνης.
15:41 Κίτρινη Κάρτα
42': Κίτρινη κάρτα στον Λιόση.
15:40
Ο Πανελευσινιακός πιέζει, είναι κυρίαρχος του παιχνιδιού και έχει την κατοχή της μπάλας.
15:37 Corner
Το χτύπησε ο Τσουμάγκας, έδιωξαν οι αμυντικοί του Παναργειακού σε κόρνερ.
15:37
38': Φάουλ σε καλό σημείο για τον Πανελευσινιακό.
15:35 Out
36': Ξαφνικό σουτ Ριζογιάννη έξω από τη μεγάλη περιοχή, η μπάλα ξυστά άουτ.
15:31 Κίτρινη Κάρτα
32’: Κίτρινη κάρτα στους Αγγελόπουλο και Τσουμάγκα.
15:29
30': Μικρή διακοπή γιατί ο Ρότα βρίσκεται στο έδαφος. Το ματς συνεχίζεται, καθώς ο παίκτης του Παναργειακού σηκώθηκε.
15:18 Out
19': Δυνατό σουτ Δουκάκη έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε ξυστά άουτ από το δεξί κάθετο δοκάρι του Κατσαούνη.
15:10
Στο γήπεδο βρίσκονται ο Λουτσιάνο ντε Σόουζα, ο Γιάννης Καλιτζάκης, ο Μίλτος Γκόφας, ο Γιάννης Μπότσης, ο Σταύρος Ψιμουλάκης.
15:07 Απόκρουση
8': Ο Κουσκουνάς βρέθηκε στην καρδιά της άμυνας του Παναργειακού, έπιασε το σουτ, αλλά απέκρουσε ο Κατσαούνης.
15:06
Στα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού ο Πανελευσινιακός έχει την κατοχή της μπάλας, ενώ ο Παναργειακός έχει αμυντικούς προσανατολισμούς.
14:59
Περίπου 600 φίλαθλοι βρίσκονται στις εξέδρες, εκ των οποίων 60 από το Άργος.
14:58 Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα
Έναρξη της αναμέτρησης.
14:29
Λεπτό προς λεπτό η σημερινή αναμέτρηση μεταξύ του Πανελευσινιακού και του Παναργειακού για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας του 3ου ομίλου.