Κυριακή 16 Νοεμβρίου 2014

Η Κορωνίδα Κοιλάδας έκανε μεγάλη νίκη μέσα στη Νέα Κίο (video)

Η Κορωνίδα Κοιλάδας πήρε μεγάλο διπλό στη Νέα Κίο και συνεχίζει στην πρώτη θέση της Α1 Αργολίδας. Σε ένα αγώνα που ήταν πραγματικό ντέρμπι και είχε πολλές φάσεις για τις δύο ομάδες, η ομάδα της Ερμιονίδας ήταν αυτή που έφυγε με τους τρεις βαθμούς και έφτασε έτσι τους 25 στο πρωτάθλημα.

Ο χορός των γκολ άνοιξε νωρίς αφού μόλις στο πρώτο λεπτό ο Σαγκατέλοφ έδωσε προβάδισμα 1-0 στην Κοιλάδα.

Πέντε λεπτά αργότερα ο Κώστας Γατσάκος ισοφάρισε για τον Αργοναύτη και λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου η Κοιλάδα προηγήθηκε ξανά 1-2 με σκόρερ τον Σωτήρη Μπούρα.

Ο Αργοναύτης στο δεύτερο ημίχρονο πίεσε να ισοφαρίσει όμως χωρίς επιτυχία και στο 79' ο Γκρεβτσίδης χρίστηκε σκόρερ και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα 1-3.

Η ομάδα της Νέας Κίου μετά από αυτή την ήττα βρίσκεται στην τρίτη θέση με 18 βαθμούς.

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ: Κλεισιάρης, Πηλιαφάς, Κουριώτης, Μητρόπαπας, Γατσάκος, Λιαγκρήςε, Παρασκευόπουλος, Βασιλειάδης (79’ Αγγελακόπουλος), Βερβενιώτης, Μπογάς (50’ Μανέτας), Σιγάλας (74’ Κουγιάς).

ΚΟΡΩΝΙΔΑ: Γκιόκας, Κωτσαράς (85’ Κουτσαύτης), Λάμπρου, Τασιόπουλος, Μπόμπος, Χατζησταύρου (65’ Γιαννακόπουλος), Σαγκατέλοφ, Μπάζος (68’ Λούμης), Γκρεβτσίδης, Μπούρης, Καζοκάρου.